Хидроизолација на бетонски покрив

Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited е цитиран како познат производител, извозник и доставувач на Хидроизолација на бетонски покрив. Конкурентни цени, на кој тие се нудат да ги направи поатрактивни и неодолива. Го поздравуваме пријатели од целиот свет ја посетите нашата фабрика во сите time.so Ве молиме слободно контактирајте со нас.
Ние сме во можност да обезбедат квалитет

Хидроизолација на бетонски покрив

со за вашиот убав внимание и очекуваме вашите љубезно истрага наскоро. Ако ви треба било која услуга од нас, ние ќе се потрудиме да ви услуга со цел да имаат шанса да bulid бизнис coopeation со вас.
  • Хидроизолација на бетонски покрив - SJ-168
Хидроизолација на бетонски покрив - SJ-168 Хидроизолација на бетонски покрив - SJ-168
Хидроизолација на бетонски покрив
модел - SJ-168
Систем за неорганска реакција
СЈ-168
<класа="pdf-стил"href="img/pdf/СЈ-168.pdf"цел="_празно">Извештај од тестирањето
СЈ-168 се користи како основен водоотпорен слој за конструкција и груба основа на бетон.СЈ-168 не содржи токсичен растворувач како толуен или тежок метал.Овој производ е анти-УВ,анти-киселина и алкали,анти-прскање со сол над 600 часа,анти-позитивен и негативен хидрауличен притисок.Може да го зајакне цементот 10-20%и зголемете го триењето 15-25%во исто време.СЈ-168 е специјален производ за запечатување и водоотпорност на цемент,камен,плочка,камче,површина на цементната зграда внатре/надвор/рамнина/фаçаде и пристаниште,пристаништето,мостови и друго.За да се избегне цветање,СЈ-168 мора да се нанесе на сув цемент.Корисниците прво треба да ја тестираат влажноста.

Главно се користи како конструкција на бетон и грубо дно од камен од камче,измиена камена површина,површината на цементот,мермер пет-странична заштита.

Произведено во Тајван.
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
SJ-168
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Хидроизолација на бетонски покрив, треба да знаете за највисок квалитет на Хидроизолација на бетонски покрив производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Хидроизолација на бетонски покрив, треба да знаете за највисок квалитет на Хидроизолација на бетонски покрив производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-39
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Хидроизолација на бетонски покрив, треба да знаете за највисок квалитет на Хидроизолација на бетонски покрив производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings