Минерална обвивка

Ние би сакале да биде вашиот сигурен Taiwan Минерална обвивка производителот, набавувачот и извозник, и фабриката. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не. Прашањата од глобалната големо, дистрибутери, купувачи, агенти и OEM / ODM се добредојдени.
Ние имаме група на многу професионален дизајн и производство организации, од областа на R & D и производството

Минерална обвивка

. Професионален дизајн и одличен квалитет на производот, гаранција да обезбеди на клиентите со висок квалитет на products.Very Искрено со нетрпение очекуваме да се воспостави долгорочна соработка со вас.
  • Минерална обвивка - 2-5
Минерална обвивка - 2-5 Минерална обвивка - 2-5
Минерална обвивка
модел - 2-5
Златен оклоп неоргански минерален слој
<класа="pdf-стил"href="img/pdf/Минерал_Облога.pdf"цел="_празно">Галерија
Неоргански минерален слој Golden Armor е составен од неоргански калиум цитрат и дополнет со нов неоргански нано-синтетичка технологија со користење на рециклиран отпад од соларни кристални модули.Има не-пожолтување,висока цврстина,висока јачина,отпорност на корозија,отпорност на временските услови,силно лекување,топлинска изолација,анти-бактерија,и сл.Со такви карактеристики,кога се користи на бетонски згради,Неорганската минерална обвивка Golden Armor може да произведе силна сврзувачка сила и добра адхезија со бетонот,со подолг работен век од обичните органски премази.Самата неорганска минерална обвивка Golden Armor е вода-базиран растворувач-бесплатно,без толуен формалдехид,без мирис не-токсични материјали за заштита на животната средина,Тоа нема да влијае на еколошкиот раствор пред и по употреба.Во моментов е најдобриот неоргански материјали за обложување за заштита на животната средина.

Области на примена:Цемент,плочки,гранит камен,тули и сл….

Произведено во Тајван.
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
2-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Минерална обвивка, треба да знаете за највисок квалитет на Минерална обвивка производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Минерална обвивка, треба да знаете за највисок квалитет на Минерална обвивка производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-8
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Минерална обвивка, треба да знаете за највисок квалитет на Минерална обвивка производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-39
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Минерална обвивка, треба да знаете за највисок квалитет на Минерална обвивка производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-168
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Минерална обвивка, треба да знаете за највисок квалитет на Минерална обвивка производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
2-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings