Нано облога за автомобил

Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited е една од професионални Нано облога за автомобил производител и снабдувач со над години искуство во Taiwan. Било која количина е добредојдена. Со агресивни внимание, секогаш можеме да ви понудиме најновите статии на пазарот со најдобра цена и услуга. Ние исто така, прифати OEM, ODM ред. Со силна позадина дизајнер и производство објект, ние произведуваме за различни брендирани клиенти. Откако ќе се обиде, вие дефинитивно ќе бидете задоволни со нашите производи и услуги.
Ние гаранција ние мора да ви ги задоволи со нашите производи и услуги. Затоа, ако имате било какви прашања во врска со нашите

Нано облога за автомобил

, Можете да ни каже. Ние ќе ви даде првични одговор. Ако сте заинтересирани во нашите производи или сакате да истрага, Ве молиме слободно да контактирајте не или можете да e-mail на нас. Придружете ни се сега!
  • Нано облога за автомобил - 8-1
Нано облога за автомобил
модел - 8-1
Специјален неоргански силиконски нано слој Golden Armor
<класа="pdf-стил"href="img/pdf/Нано_Облога.pdf"цел="_празно">Извештај од тестирањето
Специјален неоргански силиконски нано слој Golden Armor нуди висока цврстина која е направена од специјален неоргански силикон кој може да формира изолација водоотпорен запечатен филм.Нема лесно да се оштети од ултравиолетовите,има отпорност на киселина и алкали,хидрофобни,електрична изолација,отпорност на лак,анти-фаулирање,себе-чистење,лесен за чистење,и допирање без да остават отпечатоци од прсти.Безбеден е и лесен за употреба со стабилни перформанси и може да се користи во различни полиња.Кога тоа’се користи во надворешната средина;има висока толеранција на ниски и високи температури,не-пожолтување,не-прашкање,и стабилна примена во различни полиња за стакло со соларни модули за да се постигнат подобрени перформанси!

Опсег на примена:Може да се нанесе на мазна површина од нерѓосувачки челик,бакар,и други метали.Може да се нанесе и на боја за автомобили,ПХБ,стакло со соларни модули,стакло,мувла,камен,вештачки камен,мебел од тврдо дрво,алуминиум,печена боја површина,анти-систем на влажни кабинети

Произведено во Тајван.
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
8-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Нано облога за автомобил, треба да знаете за највисок квалитет на Нано облога за автомобил производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
8-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings