Нано сребрен спреј за дезинфекција

Ние сме познат Taiwan Нано сребрен спреј за дезинфекција производителот, снабдувачот, извозникот и фабриката. Ние нудиме на нашите клиенти со широк спектар на производи кои се совпаѓаат со строги барања за квалитет на меѓународниот пазар кој заработил нашата компанија во различни углед на квалитет ориентиран Taiwan Извозникот. Ние сме признати како еден од водечките трговци во овој сектор се должи на нашата способност за снабдување беспрекорна производи на нашите клиенти. Ние положи нашата нога години назад и оттогаш ние се стремиме да се испорача во нашите производи иновации, конкурентни цени и квалитетот управувано задоволството на клиентите.
Ние сме во можност да обезбедат квалитет

Нано сребрен спреј за дезинфекција

со за вашиот убав внимание и очекуваме вашите љубезно истрага наскоро. Ако ви треба било која услуга од нас, ние ќе се потрудиме да ви услуга со цел да имаат шанса да bulid бизнис coopeation со вас.
  • Нано сребрен спреј за дезинфекција - Nano Ag
Нано сребрен спреј за дезинфекција - Nano Ag Нано сребрен спреј за дезинфекција - Nano Ag Нано сребрен спреј за дезинфекција - Nano Ag
Нано сребрен спреј за дезинфекција
модел - Nano Ag
Златен оклоп неоргански нано сребрен анти-Бактериски агенс
<класа="pdf-стил"href="img/pdf/Нано_Аг.pdf"цел="_празно">Галерија
Преку различни тестови,безбедноста и ефективноста на GA Nano Silver Anti-бактериски агент далеку ги надминува оние на другите брендови.Цената е исто така многу компатибилна и достапна за јавноста.Тоа е производ со висока CP вредност и може да се користи од сите возрасти,дури и доенчиња и постари лица.Користење на една третина од содржината на нашите производи во согласност со медицинските прописи и тестирање(САРС-Cou-2 тест),вирусот може да се намали за 31%дури и по 24 часа.

Антибактериската функција главно се должи на каталитичката способност на нано сребрените јони.Високо оксидираната сребрена течност ќе генерира атомски кислород во околниот простор.Функцијата на стерилизација може да се постигне преку силна оксидација на атомски кислород.Нано сребрен воден раствор силно ќе привлече бактерии.Сулфхидрилната група на протеазата во телото ја прави протеазата неактивна и ги уништува бактериите.Кога бактеријата се распаѓа со нано сребро,нано среброто ќе се ослободи од трупот на вирусот.Ако дојде во контакт со бактерии или други вируси,ќе продолжи да кружи и да врши стерилизација.

Златен оклоп неоргански нано сребрен антибактериски агенс,Основното дејство за вирусот е со коагулација на вирусот’s протеински молекули.Донаторите на електрони на вирусот’Молекулите на ДНК се врзани и предизвикуваат смрт на вирусот.

Тоа е безбедно,долго-глума,не-толерантни бактерии,значителен анти-бактериски ефект,не е под влијание на светлина и органска концентрација.Процесот не произведува отпад.Многу е безбеден,еколошки и не-токсични.

Произведено во Тајван.Добредојдовте OEM и барате странски дистрибутери.
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
Nano Ag
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа