Силиконски водоотпорен слој

Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited е снабдувач, кој го направи ексклузивна Силиконски водоотпорен слој и е погодна за средината и high-end пазарот. Знаеме многу добро дека на висок квалитет, reasionable цена и добри по продажбата на услугата се клучевите на бизнис трансакција, оние што го нудиме за вас.
Ние можеме да снабдување

Силиконски водоотпорен слој

според клиент дизајни. Ние, исто така може да ви обезбеди најновите каталог со конкурентна цена. Ве молиме контактирајте не што е можно поскоро.
  • Силиконски водоотпорен слој - 4-5
Силиконски водоотпорен слој
модел - 4-5
Специјален неоргански силиконски нано слој Golden Armor
<класа="pdf-стил"href="img/pdf/Нано_Облога.pdf"цел="_празно">Извештај од тестирањето
Специјален неоргански силиконски нано слој Golden Armor нуди висока цврстина која е направена од специјален неоргански силикон кој може да формира изолација водоотпорен запечатен филм.Нема лесно да се оштети од ултравиолетовите,има отпорност на киселина и алкали,хидрофобни,електрична изолација,отпорност на лак,анти-фаулирање,себе-чистење,лесен за чистење,и допирање без да остават отпечатоци од прсти.Безбеден е и лесен за употреба со стабилни перформанси и може да се користи во различни полиња.Кога тоа’се користи во надворешната средина;има висока толеранција на ниски и високи температури,не-пожолтување,не-прашкање,и стабилна примена во различни полиња за стакло со соларни модули за да се постигнат подобрени перформанси!


Опсег на примена:Може да се нанесе на мазна површина од нерѓосувачки челик,бакар,и други метали.Може да се нанесе и на боја за автомобили,ПХБ,стакло со соларни модули,стакло,мувла,камен,вештачки камен,мебел од тврдо дрво,алуминиум,печена боја површина,анти-систем на влажни кабинети

Произведено во Тајван.
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
4-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Силиконски водоотпорен слој, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
4-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Силиконски водоотпорен слој, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Силиконски водоотпорен слој, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-39
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Силиконски водоотпорен слој, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-168
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Силиконски водоотпорен слој, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
4-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings