Водоотпорна цементна боја

Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited е специјализирано главно за дизајнирање, производство и снабдување на Водоотпорна цементна боја во Taiwan. Квалитетот на производите ужива висока репутација, а компанијата сега е акредитирана со ISO сертификатот. Ние сме исто така оригинален производител за многу познати компании. Наша цел: најбрзо да ги доставиме најконкурентните производи; ги задоволуваат барањата на купувачот со нашата професионална технологија, лојална услуга, совршена контрола на квалитетот и најфлексибилен систем за производство.
Ние сме најискусните и најдобрите Водоотпорна цементна боја производител во Тајван. Ние ќе продолжиме да ги подобруваме нашите производи преку глобални продажни канали и производството и да продолжиме да развиваме висококвалитетни и иновативни производи. Ако сте заинтересирани за било кој производ, секој модел, Ве молиме слободно контактирајте со нас.
  • Водоотпорна цементна боја - SJ-39
Водоотпорна цементна боја
модел - SJ-39
Неоргански водоотпорен заштитен отвратителен
СЈ-39
<класа="pdf-стил"href="img/pdf/СЈ-39.pdf"цел="_празно">Извештај од тестирањето
Тоа е посебен алкохол-растворлив нано неоргански материјал со ефективно долго-траен водоотпорен,не-пожолтување,анти-фаулирање,влажна-доказ,анти-корозија,позитивен и негативен отпор на хидрауличен притисок,отпорност на киселина и алкали,отпорност на временските услови,отпорност на прскање со сол,отпорност на загадување,отпорност на температура,анти-лизгава,анти-гребење,анти-УВ и сл.Во исто време има одличен IPN(мрежа за пенетрација на интернет)филм на површината кој ефикасно ја поправа малата пукнатина,и постојан минерален кристален хидроизолационен слој во внатрешноста на бетонот.Тоа’не-деструктивен метод на хидроизолација и најдобриот водоотпорен репелент некогаш виден.

Области за примена:Површинска хидроизолација и заптивање за цемент,камен,плочка,камен за перење,гипс,Црвена цигла,Гипс тули и сл…може да се користи на надворешноста или внатрешноста на зградата.

Произведено во Тајван.
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
SJ-39
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Водоотпорна цементна боја, треба да знаете за највисок квалитет на Водоотпорна цементна боја производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-9
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Водоотпорна цементна боја, треба да знаете за највисок квалитет на Водоотпорна цементна боја производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Водоотпорна цементна боја, треба да знаете за највисок квалитет на Водоотпорна цементна боја производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-8
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Водоотпорна цементна боја, треба да знаете за највисок квалитет на Водоотпорна цементна боја производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-168
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Водоотпорна цементна боја, треба да знаете за највисок квалитет на Водоотпорна цементна боја производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Водоотпорна цементна боја, треба да знаете за највисок квалитет на Водоотпорна цементна боја производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Водоотпорна цементна боја, треба да знаете за највисок квалитет на Водоотпорна цементна боја производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-7
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Водоотпорна цементна боја, треба да знаете за највисок квалитет на Водоотпорна цементна боја производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-8
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings