Хидроизолација на бетонски плочи

Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited е една од водечките меѓународни производителот, снабдувачот на Хидроизолација на бетонски плочи. Врз основа на богато искуство и силна технологија. Ние сме ангажирани во обезбедување на различни производи да се задоволат потребите на клиентите. Ако сте во потрага за сигурен снабдувач во Taiwan, Ние сме вашиот најдобар избор. контактирајте не денес!
Сите вработени во компанијата имаат сериозен работен став за да им овозможат на нашите клиенти најдобри Хидроизолација на бетонски плочи. Производите се доверливи, а технологијата го води светот. Ја освоивме благодарноста на купувачите од целиот свет и купивме голем број нарачки. Со нетрпение очекуваме да соработуваме со купувачи од целиот свет.
  • Хидроизолација на бетонски плочи - SJ-168
Хидроизолација на бетонски плочи - SJ-168 Хидроизолација на бетонски плочи - SJ-168
Хидроизолација на бетонски плочи
модел - SJ-168
Систем за неорганска реакција
СЈ-168
<класа="pdf-стил"href="img/pdf/СЈ-168.pdf"цел="_празно">Извештај од тестирањето
СЈ-168 се користи како основен водоотпорен слој за конструкција и груба основа на бетон.СЈ-168 не содржи токсичен растворувач како толуен или тежок метал.Овој производ е анти-УВ,анти-киселина и алкали,анти-прскање со сол над 600 часа,анти-позитивен и негативен хидрауличен притисок.Може да го зајакне цементот 10-20%и зголемете го триењето 15-25%во исто време.СЈ-168 е специјален производ за запечатување и водоотпорност на цемент,камен,плочка,камче,површина на цементната зграда внатре/надвор/рамнина/фаçаде и пристаниште,пристаништето,мостови и друго.За да се избегне цветање,СЈ-168 мора да се нанесе на сув цемент.Корисниците прво треба да ја тестираат влажноста.

Главно се користи како конструкција на бетон и грубо дно од камен од камче,измиена камена површина,површината на цементот,мермер пет-странична заштита.

Произведено во Тајван.
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
SJ-168
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Хидроизолација на бетонски плочи, треба да знаете за највисок квалитет на Хидроизолација на бетонски плочи производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
4-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Хидроизолација на бетонски плочи, треба да знаете за највисок квалитет на Хидроизолација на бетонски плочи производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
SJ-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Хидроизолација на бетонски плочи, треба да знаете за највисок квалитет на Хидроизолација на бетонски плочи производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
SJ-39
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Хидроизолација на бетонски плочи, треба да знаете за највисок квалитет на Хидроизолација на бетонски плочи производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
4-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Хидроизолација на бетонски плочи, треба да знаете за највисок квалитет на Хидроизолација на бетонски плочи производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
4-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings