Зацврстувач на цемент

Ние произведуваме, снабдуваме и извезуваме прилично широк спектар на производи во Taiwan, вклучувајќи го и Зацврстувач на цемент во различни форми и големини. Производите на нашата компанија, исто така, можат да се прилагодат за задоволување на барањата на нашите меѓународни клиенти и клиенти задоволувачки. Имаме експертиза во производството на производи со врвен квалитет кои се совршено синхронизирани со модните трендови.
Поради нашите одличен квалитет, добар систем за управување и се чувствувате услуги на клиентите, ние веќе ужива долготрајни добар углед во оваа

Зацврстувач на цемент

поле пазарот.
  • Зацврстувач на цемент - SJ-8
Зацврстувач на цемент
модел - SJ-8
Златен оклоп неоргански цемент зацврстувач и зајакнувач
СЈ-8
<класа="pdf-стил"href="img/pdf/СЈ-8.pdf"цел="_празно">Извештај од тестирањето
Златен оклоп СЈ-8 Неорганскиот зацврстувач и зајакнувач на цемент е еколошки не-токсична неорганска кристална течност.Не содржи органски растворувачи и не произведува формалдехид.Честички како што се испарливи органски соединенија(VOCs)може ефикасно да навлезе во бетон(3-8 мм).СЈ-8 може да формира длабока хемиска реакција со калциум хидроксид во бетонот за да го зацврсти цементот во цврста,прашина-слободен и густо исполнет,што ефикасно ја подобрува силата,густина,отпорност на абење,издржливост и анти-лизгање на цементот.Откако цементот ќе се зајакне со С.Ј-8,цврстината ќе се зголеми со текот на времето за да достигне цврстина на Мохс од 8,кој не е под влијание на ултравиолетова светлина,киселина и алкали,и е долгорочно ефикасен,заштедувајќи ги трошоците за одржување.СЈ-8 не ја менува pH вредноста и физичките својства на цементот.СЈ-8 е безбеден,не-токсични,економичен и удобен,и лесен за употреба.

Опсег на примена:Мост,Насип,морскиот ѕид,било која цементбетонска зграда рамен фаçаде внатрешни и надворешни ѕидови,растение,магацин,места за паркирање,бензински пумпи,уметнички галерии,а може да се користат и комерцијални просторни подови.

Произведено во Тајван.
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
SJ-8
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Зацврстувач на цемент, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Зацврстувач на цемент, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-39
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Зацврстувач на цемент, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-168
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Зацврстувач на цемент, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
2-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Зацврстувач на цемент, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
2-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings