Боја за запечатување на покривот

Нашите производи се популарни во производството, снабдувањето и извоз на сите сфери на животот во Taiwan. Благодарение на моќната дистрибутивната мрежа и вешти работодавците, нашите Боја за запечатување на покривот производи имаат најдобар квалитет и најконкурентна цена. Ве молиме слободно да контактирајте не.
Професионален дизајн на

Боја за запечатување на покривот

, Меки, удобни, лесен и safe.Different стил, различна големина, различна материјал, висок квалитет и најдобра price.Welcome да добиете повеќе информации, Ве молиме слободно контактирајте со нас.
  • Боја за запечатување на покривот - SJ-39
Боја за запечатување на покривот
модел - SJ-39
Неоргански водоотпорен заштитен отвратителен
СЈ-39
<класа="pdf-стил"href="img/pdf/СЈ-39.pdf"цел="_празно">Извештај од тестирањето
Тоа е посебен алкохол-растворлив нано неоргански материјал со ефективно долго-траен водоотпорен,не-пожолтување,анти-фаулирање,влажна-доказ,анти-корозија,позитивен и негативен отпор на хидрауличен притисок,отпорност на киселина и алкали,отпорност на временските услови,отпорност на прскање со сол,отпорност на загадување,отпорност на температура,анти-лизгава,анти-гребење,анти-УВ и сл.Во исто време има одличен IPN(мрежа за пенетрација на интернет)филм на површината кој ефикасно ја поправа малата пукнатина,и постојан минерален кристален хидроизолационен слој во внатрешноста на бетонот.Може да се користи на ѕидовите или подот од внатрешноста и надворешноста на зградата.Тоа’не-деструктивен метод на хидроизолација и најдобриот водоотпорен репелент некогаш виден.

Области на примена:Површинска хидроизолација и заптивање за цемент,камен,плочка,камен за перење,гипс,Црвена цигла,Гипс тули и сл…може да се користи на надворешноста или внатрешноста на зградата.

Произведено во Тајван.
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
SJ-39
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Боја за запечатување на покривот, треба да знаете за највисок квалитет на Боја за запечатување на покривот производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Боја за запечатување на покривот, треба да знаете за највисок квалитет на Боја за запечатување на покривот производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-8
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Боја за запечатување на покривот, треба да знаете за највисок квалитет на Боја за запечатување на покривот производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-168
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Боја за запечатување на покривот, треба да знаете за највисок квалитет на Боја за запечатување на покривот производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
2-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Боја за запечатување на покривот, треба да знаете за највисок квалитет на Боја за запечатување на покривот производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
2-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings