Водоотпорен запечатувач за тули

Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Водоотпорен запечатувач за тули in Taiwan која има висок квалитет и разни бои. Со цел да се обезбеди нивната подолг живот и квалитет ние производство на овие производи, со користење врвот одделение суровина, како на меѓународните стандарди за квалитет. Ние нудиме овие производи во водечка индустрија на цени што ги прави исклучително популарен меѓу нашите клиенти. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
Ние сме pround дека нашата

Водоотпорен запечатувач за тули

се користат во целиот свет во широк спектар на престижни објекти и events.Their домот apprearance е додадете на вашата прекрасна активност. Ве молиме слободно контактирајте со нас за подетални информации.
  • Водоотпорен запечатувач за тули - 7-4
Водоотпорен запечатувач за тули
модел - 7-4
Златен оклоп СЈ-Специјален нано метал водоотпорен и анти-Запечатувач на 'рѓа
<класа="pdf-стил"href="img/pdf/Запечатувач.pdf"цел="_празно">Извештај од тестирањето
Златен оклоп СЈ-Специјален нано метал водоотпорен и анти-Rust Sealer е филм од акрилна смола хела од специфичен метален јон кој има долготрајна водоотпорност,отпорност на корозија,отпорност на атмосферски влијанија,отпорност на киселина и алкали,отпорност на растворувач.Тоа е исто така не-токсичен и има добра еластичност.Целосно ги запечатува повеќето материјали и формира водоотпорна и анти-филм за 'рѓа што може да изолира влага и воздух.Има отпорност на прскање со сол која е прилагодена на градбите на крајбрежните области.Општиот латекс обично е само физичка обвивка и нема отпорност на алкална хидролиза.Ги запечатува материјалите со хемиска реакција бидејќи содржи специфичен метал кој исто така го продолжува периодот на заштита.

Опсег на примена:Златен оклоп СЈ-Специјален нано метал водоотпорен и анти-Rust Sealer е прилагоден да ја запечатува основата на повеќето материјали во бањата,покривот,и надворешна конструкција како метал,цемент,природен камен,плочка,метален брановиден лим, но и производи од железо,и пет аспекти на карпите.Има добар афинитет лепило за повеќето супстрати и може да се користи како ефикасен водоотпорен прајмер за епоксидна или PU горниот слој.Тоа е едноставна и брза употреба за анти-корозивна обвивка.

Произведено во Тајван.
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
7-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Водоотпорен запечатувач за тули, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Водоотпорен запечатувач за тули, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-39
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Водоотпорен запечатувач за тули, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-168
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings