Зацврстувач за цемент бетон

Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited се ангажирани во нудејќи широк спектар на Зацврстувач за цемент бетон. Нашиот асортиман на производи е широко прифатена од страна на нашите клиенти за нејзините различни функции како издржливост, живописни бои, атрактивен дизајн и различни shape.We понуда прилагодување на различни параметри, како што форми, димензии и дизајн.
Компанијата е основана многу години и е професионално фабричко производство, снабдувач на Зацврстувач за цемент бетон Со долгогодишно искуство акумулирано. Имаме извонредни перформанси во индустријата. Производите имаат стабилен квалитет и високо конкурентни цени. Обезбедете најдобри производи и обезбедете ги најдобрите услуги. Имаме најдобри способности за добро управување и иновативниот развој продолжува да воспоставува долгорочни деловни односи со клиенти од целиот свет.
  • Зацврстувач за цемент бетон - SJ-8
Зацврстувач за цемент бетон
модел - SJ-8
Златен оклоп неоргански цемент зацврстувач и зајакнувач
СЈ-8
<класа="pdf-стил"href="img/pdf/СЈ-8.pdf"цел="_празно">Извештај од тестирањето
Златен оклоп СЈ-8 Неорганскиот зацврстувач и зајакнувач на цемент е еколошки не-токсична водена неорганска кристална течност.Не содржи органски растворувачи и не произведува формалдехид.Честички како што се испарливи органски соединенија(VOCs)може ефикасно да навлезе во бетон(3-8 мм).СЈ-8 може да формира длабока хемиска реакција со калциум хидроксид во бетонот за да го зацврсти цементот во цврста,прашина-слободна и густа целина,што ефикасно ја подобрува силата,густина,отпорност на абење,издржливост и анти-лизгање на цементот.Откако цементот ќе се зајакне со С.Ј-8,цврстината ќе се зголеми со текот на времето за да достигне цврстина на Мохс од 8,кој не е под влијание на ултравиолетова светлина,киселина и алкали,и е долгорочно ефикасен,заштеда на трошоците за одржување.СЈ-8 не ја менува pH вредноста и физичките својства на цементот.Кога се користи на земја,има големи еколошки и економски придобивки во споредба со другите материјали за обложување како што е смолата(ЕПОКСИДА)кои исто така треба да се одржуваат во рок од 3-5 години.СЈ-8 е безбеден,не-токсични,економичен и удобен,и лесен за употреба.

Опсег на примена:Мост,Насип,морскиот ѕид,било која цементбетонска зграда рамен фаçаде внатрешни и надворешни ѕидови,растение,магацин,места за паркирање,бензински пумпи,уметнички галерии,а може да се користат и комерцијални просторни подови.

Произведено во Тајван.
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
SJ-8
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Зацврстувач за цемент бетон, треба да знаете за највисок квалитет на Зацврстувач за цемент бетон производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-9
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Зацврстувач за цемент бетон, треба да знаете за највисок квалитет на Зацврстувач за цемент бетон производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Зацврстувач за цемент бетон, треба да знаете за највисок квалитет на Зацврстувач за цемент бетон производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-39
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Зацврстувач за цемент бетон, треба да знаете за највисок квалитет на Зацврстувач за цемент бетон производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-168
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Зацврстувач за цемент бетон, треба да знаете за највисок квалитет на Зацврстувач за цемент бетон производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Зацврстувач за цемент бетон, треба да знаете за највисок квалитет на Зацврстувач за цемент бетон производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Зацврстувач за цемент бетон, треба да знаете за највисок квалитет на Зацврстувач за цемент бетон производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-7
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Зацврстувач за цемент бетон, треба да знаете за највисок квалитет на Зацврстувач за цемент бетон производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-8
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings