Нано облога

Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited се добро етаблира како еден од производителот, набавувачот и извозник на енормно фабрикувани колекција на Нано облога in Taiwan. Со изобилство на искуство, поддржани од тим од високо квалификувани инженери, стручен кадар и техничари, компанијата со себе носи гаранција за квалитетот, сигурноста и трајна заложба, преку континуирана по продажбата на услугата.
Тие се високо ефикасни и нудиме одлична услуга во процесот на користење. Ние се осигура дека овие

Нано облога

се произведени од страна на нашите добавувачи користење меѓународните стандарди за квалитет да понуди одлични квалитетни производи на нашите клиенти.
  • Нано облога - 3-8
Нано облога
модел - 3-8
Специјален неоргански силиконски нано слој Golden Armor
<класа="pdf-стил"href="img/pdf/Нано_Облога.pdf"цел="_празно">Извештај од тестирањето
Специјален неоргански силиконски нано слој Golden Armor нуди висока цврстина која е направена од специјален неоргански силикон кој може да формира изолација водоотпорен запечатен филм.Нема лесно да се оштети од ултравиолетовите,има отпорност на киселина и алкали,хидрофобни,електрична изолација,отпорност на лак,анти-фаулирање,себе-чистење,лесен за чистење,и допирање без да остават отпечатоци од прсти.Безбеден е и лесен за употреба со стабилни перформанси и може да се користи во различни полиња.Кога тоа’се користи во надворешната средина;има висока толеранција на ниски и високи температури,не-пожолтување,не-прашкање,и стабилна примена во различни полиња за стакло со соларни модули за да се постигнат подобрени перформанси!


Опсег на примена:Може да се нанесе на мазна површина од нерѓосувачки челик,бакар,и други метали.Може да се нанесе и на боја за автомобили,ПХБ,стакло со соларни модули,стакло,мувла,камен,вештачки камен,мебел од тврдо дрво,алуминиум,печена боја површина,анти-систем на влажни кабинети

Произведено во Тајван.
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
3-8
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Нано облога, треба да знаете за највисок квалитет на Нано облога производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
3-9
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Нано облога, треба да знаете за највисок квалитет на Нано облога производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
SJ-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Нано облога, треба да знаете за највисок квалитет на Нано облога производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
SJ-8
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Нано облога, треба да знаете за највисок квалитет на Нано облога производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
SJ-39
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Нано облога, треба да знаете за највисок квалитет на Нано облога производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
SJ-168
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Нано облога, треба да знаете за највисок квалитет на Нано облога производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
3-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Нано облога, треба да знаете за највисок квалитет на Нано облога производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
3-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Wu Ji Shan Hu Zhai Company Limited
За да го пронајдете и купувате најдоброто Нано облога, треба да знаете за највисок квалитет на Нано облога производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
3-7
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings